מהו סקס אפיל

כמה סקס אפיל יש לך?

מה זה בכלל סקס אפיל?

זוהי רמת הביטוי המיני שלנו כך שאחרים מולנו מרגישים בנוח במחיצתנו או שלא. הסקס אפיל שלנו הוא חלק בלתי נפרד מהאישיות שלנו ואנו מציגים אותו במידה זו או אחרת בכל סביבה ובכל מצב.

לאנשים יש תחושה שזה דבר דיכוטומי, או שיש למישהו סקס אפיל או שלא, אך מסתבר שיש לנו שליטה עליו. השלב הראשון הוא להיות מודע למרכיבים של הסקס אפיל ואז להשתמש בהם נכון כך שבתום פגישה אנשים ירצו להכיר אותנו יותר ויכוונו לקשר הדוק יותר מולנו או שדווקא נרצה להגביל את מידת הקשר ואז נרסן את המיניות שאנחנו מביעים.

אנשים נוטים לחשוב שהאופן שבו אנשים מציגים את הסקס אפיל שלהם קשור רק בגוף ובלבוש אולם סקס אפיל הוא הרבה יותר מיופי פיזי ולבוש. אנו יכולים לפגוש אדם שנראה מעולה בעיננו ולבוש בטעם אך לחוש שהוא לא נעים, מאיים ואף דוחה אותנו.

אחד המרכיבים החשובים של סקס אפיל הוא ההערכה שאתם מביעים לאחרים. כלומר, איך אנחנו מגיבים ונענים לאחרים? למשל, האם אנחנו נועצים מבט באחרים וחושבים שאנחנו מביעים עניין ועוצמה כשבעצם אנחנו יכולים להיראות מאיימים ומוזרים או שאנחנו משהים מעט את המבט ואז בעדינות מסיטים את הראש הצידה אולי אפילו מוסיפים חיוך קל.

הערכה נכונה לאחרים היא היכולת לגרום לאחרים להרגיש ששמים אליהם לב, שהם מיוחדים ורצויים. נראה לכם לא קשור לסקס אפיל? מסתבר שהערכה לאחרים היא סקסית, היא גורמת לאחרים להרגיש טוב עם עצמם והם רוצים להיות בחברתנו יותר בשל כך וחיבה מולידה משיכה. המחקר מראה שכאשר אנשים מרגישים מושכים, הם נמשכים אליכם יותר. לא תמיד מדובר במשיכה מינית שקשורה בעניין מיני או רומנטי אלא ביצירת מומנט שבו האדם שמולכם ירגיש שזה אתה והוא בעולם כולו.

על מנת להפגין משיכה נכונה אפשר להשתמש נכון בקשר עין, בנגיעות עדינות ובעיקר בהתעניינות והערכה מיוחדים באותו אדם. למשל, לגעת קלות בזרוע של מישהי כדי להסב את תשומת ליבה וללחוש לה משהו בעדינות באוזן. מגע באופן כללי שולח מסר חזק הרבה יותר ממבט אך מדובר במגע עדין שאינו בהכרח משתייך לעניין רומנטי.

מחקרים מראים שרוב האנשים דווקא אוהבים שנוגעים בהם בעדינות בזרוע על מנת להסב את תשומת ליבם. מבחינתם זה מעביר תחושה של אמפטיה, מעביר מסר של "אני מחבב אותך" ומסר של "אני אדם ידידותי". כאשר נגיעה קלה מגיעה עם התעניינות אמתית באדם שמולנו, ההתעניינות מולידה משיכה כלפינו.

אם הגעתם למקום בו הציגו אתכם בפני כמה גברים שנראים טוב בעינכם, סביר להניח שבסוף הערב תגלו שאתן מחבבות הרבה יותר ואף נמשכות יותר לזה מבניהם שהביע בכן יותר עניין בשיחה, שהביט בכן יותר ושהעצים אתכן במהלך השיחה. וזה כמובן נכון גם אם גבר היה מוצג בפני כמה נשים שנראות טוב בעיניו.

המרכיב השני הוא הנוכחות הפיזית שלכם! ככול שתרגישו טוב עם עצמכם כך היציבה שלכם תהיה יותר מושכת. לא צריך להיות דוגמנים או דוגמניות לשם כך. קחו לדוגמא את הסרט סופרמן, אותו אדם בשתי דמויות שונות שבהן לא היופי קובע אלא הצורה בה הוא בוחר להביא לידי ביטוי את המאפיינים הפיזיים שלו.

אחת הטעויות הכי גדולות שאנו עושים היא להסתיר חלקים בגופנו שאנו רגישים כלפיהם, לנו נראה שאנחנו מושכים יותר ככה אך לצד השני אנחנו יכולים להיראות נבוכים, עצורים ובעלי ביטחון עצמי נמוך. אחרים שמים לב לתחושת הנוחות שלנו עם עצמנו, לתחושת הפתיחות והקבלה שלנו את עצמנו ולאנרגיות שלנו. אנשים בהחלט שמים לב איך אנחנו מרגישים עם עצמנו!

כמובן שגם קיצוניות לשום צד אינה נכונה, כאשר אנו מבליטים את המיניות שלנו מידי אפילו בלבוש, אנו יכולים לחשוב שאנחנו סקסיים, מושכים ומשדרים ביטחון אך יכולים להיראות לאחרים דווקא זקוקים נואשות לתשומת לב מינית ולכן חסרי ביטחון מבפנים. ואם נסתיר את המיניות שלנו באופן קיצוני במחשבה שלא ניתפס כמאיימים על הצד השני, האחר מולנו יכול לחשוב שאנחנו לא נמשכים אליו ומשדרים דחייה.

המרכיב האחרון של הסקס אפיל הוא סגנון הביטוי שלנו, האם אנחנו נותנים מקום לאחרים? האם האנרגיות שלנו גבוהות ואנחנו בתוך השיחה עם האדם שממול? האם אנחנו יודעים להתאים את עצמנו למצב הרוח והעניין של שותפנו לשיחה? או האם אנחנו מושכים באגרסיביות תשומת לב לגופנו? מה שמתברר במחקרים דווקא כלא מושך כלל…